Návštěva

24. listopadu 2013 v 19:19 | Nelča |  Kaunertal
Ahoj všem, hlásím se po týdnu. Nejsem lajdák, ale spíš nejdřív nebylo co psát, samá práce, a pak zas bylo tolik zábavy, že nebyl čas :)
Pondělí práce v druhém penzionu do 16 hodin.
Úterý práce tady do cca 14 hodin.
Středa práce v druhém do 16:30 hodin.
Čtvrtek práce do 12 hodin, pak pletení a příprava čepic pro import do ČR :) V noci příjezd návštěvníků (Káťa, Klárka, Pája, Ondra "Džoudy", Mára) cca mezi 1 a 2 v noci.

PÁTEK
Vyrazili jsme všichni s lyžemi na ledovec. V noci ze čtvrtka na pátek napadl nový sníh, prašánek, paráda. Sice ne vždy byla supr viditelnost, ale hrozně moc jsme si to užívali. Všichni si hledali cestičky v prašanu, hecovali se do dropu, co jsme objevili, paráda. Teda já samozřejmě trénovala lyžování po sjezdovce a fandila jim. Káťa a pak i Klárka mi radily, jak vypilovat techniku - díky:) No a bylo to super a hlavně se mi jezdilo zas líp, než posledně. Jezdili jsme ale spolu a byla fakt prča. Ondra zahájil den tím, že si zapomněl čočky na chatě, takže se chudák musel autem vracet. Mára zase zakončil den tím, že vyrval vázání z lyže a pak sjížděl poslední jízdu na jedné lyži. S těmahle klukama se člověk nenudí :D Pro zasvěcené - už se pomalu přestává říkat "na Nelu" a místo toho "na kamzíka", i když mi ted dochází malý rozdíl mezi tímto názvoslovím, ale nebudu to rozebírat :D
Shrnu to, parádní den! K véče jsme se pak měli jako králové - pečená kuřecí stehna a pečené brambory - jen oregáno a sůl, výborné! Zakončení dne bylo u krbu za Pájova vyprávění o lavinové bezpečnosti. V deset jsme měli většina dost a šli spát.

Tady obrázek od kamzíka :)

SOBOTA
Počasí si s námi hrálo, ráno jsme se probudili do sněžení a mlhy. Nicméně i tak kamarádi vyrazili znovu na ledovec, já zůstala na chatě a měla práci tak do jedné, pak jsme se na půl hodiny zakecali s H. a pak jsem upekla švestkový koláč (švestky máme v mrazáku - nešla jsem pro ně ke 12ti měsíčkům). To bylo vtipné - neb nemám droždí, tak jsem udělala třenou s práškem do pečiva. Nojo, ale v kuchyni máme hodně věcí s českým názvem, ale stejně tak s německým. Takže jsem našla dva sáčky a jednu krabičku s něčím, co kypřící prášek připomínalo a vzala si to k počítači a přeložila si to z němčiny do češtiny. K mé radosti jedno z toho opravdu kypřící prášek byl, takže koláč byl spáchán. A jako dobrý :)
Ta banda lyžařů se ze svahu vrátila docela pozdě, už jsem tu malovala čerta na zeď, že někde nevybrali cestou dolu zatáčku. A véča byla ve stylu - těstoviny, omáčka s olivama a tuňákem a sýrem. Jenže tomu předcházela zahřívací polévka, předkrm sýrové fondue ze Švýcarska. No a stále byl ještě upečený ten koláč, na který skoro nezbývalo místo - i když nějaké ano. Zamávali jsme s ním ale dost ráno v neděli.
A borec tohoto dne? Ondra má veleúspěšná rána. Tentokrát si čočky vzal, ale hned při první jízdě ráno na sedačce, se v mezistanici musí dávat pozor na hůlky, aby si je člověk nezlomil, když se sedačka na chvíli přiblíží zemi. Nojo, ale Ondra... ačkoliv prý asi 2 minuty předtím uzavřeli diskusi o tom, jak by to v tomhle sněhu bylo naprd bez hůlek ... nějak ty hůlky dole prostě nechal. Načež prý jedou, jedou, mezistanice a najednou "chrřřřřřřřřřřřřřřřřř", Ondra usilovně drží hůlky, nažež jejich spodní část se trápí pod sedačkoku. Když to povolilo, vyndal je nahoru a hůlky byly cca do pravého úhlu :D Takže smích :D No a ještě lepší je, že tomu všemu předcházela také hláška Ondry, že je rád, že tady nedělá průšvihy jen on, ale i Mára (s tím vázkem) a že by hrozně moc chtěl zažít hory, kde by něco nezničil. No, takže tak :D A nejlepší - jedna hůlka přežila mírně zkřivená, druhá napraskla, a tak ji při obědě na Káti radu vystužili příborovým nožem, a omotali tejpkou. Takže hůlka žije!

NEDĚLE
Mohla jsem zase vyzazit s ostatními - hurá. Rozpoutala se tu velká debata o tom, zda vyrazit lyžovat nebo někam na pěško výlet. Ono totoži byla fakt fakt mlha. Ale i tak já bych ráda šla, protože je zas super sníh. Stejně tak Káťa. Klárka jít nechtěla, Mára se spíš chystal dělat věci do školy, Pája prohlásil, že je v takovém stádiu lyžování, kdy si může vybírat jen hezké dny na ježdění. A Ondra asi neřekl nic, resp. nepamatuju si.
Ráno jsem musela dělat snídaně (H. mí říkal v sobotu, že jde na véču k přátelům, takže se asi opije a rád by přijel o něco dýl:)) Pohoda, snídaně není nic složitého. Káťa vstávala se mnou a pomohla mi. A hned od rána aktualizovala co chvíli předpověd počasí a webkamery z ledovce. Bohužel vesele to nevypadalo, takže jsme nakonec uznaly, že půjdeme všichni na výlet.
H. mi ukázal hezké místo, kam jít. Je tu v horách takový kanál, který měl přivádět vodu z hor do vesnic dolů (v rámci Marshallova plánu). A část vede tunelem, který je asi 1 kilometr dlouhý, trvá prý tak 15 minut projít ho. No a pak už zas pokražuješ vesele dál po horách. Nakonec jsme se ale rozhodli jít na Verpeil-hütte (já počtvrté, ale i tak nadšeně). Šli jsme všichni krom Máry, který zůstal pilně studovat. Sníh je už odspodu a je ho vážně už dost, což zpomaluje výstup. Ale i tak to bylo čupr. Cestou jsme se kochali, teda spíš to probíhalo tak, že jsem ostatní trápila hláškami: "No, odtud je jinak kráásnej výhled tam a tam" nebo "Tady jsem se zrovna minule asi 10 minut slunila", čímž, jsem ostatní spíše naoko naštvala, než potěšila. My díky mlze dnes totiž neviděli prakticky skoro nic, co se panorámat týče. Ale pak nohoře se občas kousek někde odkryl, takže taky dobrý :) Sněhem jsme se brodili docela poctivě, je ho místy až nad kolena. A u chaty nahoře jsme si dali sváču a pak nacvičovali vyhledávání v lavině s pípákem. Opět pod vedením Páji.
Dolu jsme pak šli po silnici, dělali blbosti, klábosili a prostě bylo fajn. Je to hned veselejší, když člověk nemíří nahoru sám. A teď mi dochází, že jsme dnes asi neměli žádný průšvih - Ondra absolvoval výlet s hůlkami vystuženými příborovým nožem a nic zvláštního se nestalo :) Fotky dodám, až budu nějaké mít. A Klárka s Ondrou ("Pejsek a kočička video company") natáčeli video, takže je na co se těšit :)
Po příchodu kolem třetí odpoledne, si všichni sbalili, nadlábli se a už se se mnou loučili. Jé, víc takových návštěv, díky!!!!

Následující 3 až 4 dny budou zase pracovně nabitější, ale H. mi slíbil přinést mi skialpy, protože už je sníh i tady v údolí dost, tak abych mohla odtud vyrážet - se tak těšim! Podám hlášení!
Ahoj zas příště :)

PS: Ondro, vše v dobrém! :))
OPS: Za měsíc jsou Vánoce, takže jsem tenhle článek psala za poslechu vánočních koled. Ach, chybí mi klavír a kytara!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 24. listopadu 2013 v 19:38 | Reagovat

Jééé, to já bych taky hned jela!

2 Nelča Nelča | 24. listopadu 2013 v 19:39 | Reagovat

Hned jak bude příležitost, šup sem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama