První pracovní...

9. listopadu 2013 v 17:43 | Nelča |  Kaunertal
Zdravím!
Opět budu hned na začátku trapná, ale prosím, komentujte :) Časem s tím přestanu, když začnete :)
Dnes byl můj první pracovní den. Vstávat jsem mohla, kdy jsem chtěla. Měla jsem výslovně zakázáno nařizovat budík :) Takže jsem se probudila v sedm a různě se povalovala a v osm už jsem byla nastoupená. Pomohla jsem se snídaní, dali jsme si snídani. To byla legrace, sedli jsme ke stolu a H. na mě: "Tak, tohle je talíř, tohle je hrnek a tohle je lžička." Takže se bavíme normálně anglicky a učí mě slova a pak třeba mě průběžně zkouší a ptá se na ně :D
Dnešní slova:
- Teller - talíř
- Tasse - hrnek
- Löffel - lžička
- Staubsauger - vysavač
- Pilz - houba
- Ei - vejce
- Gemüse - zelenina

No a dál, uklidili jsme v salonku po snídani, kuchyň a šli se vrhnout na pokoje, protože dneska odjeli Češi a mají přijet zase jiní hosté. Uklízeli jsme 4 apartmány. Člověk by nevěřil, co tu lidi nenechají. Našla jsem dvoje ponožky třeba. Taky zbytky jídla, vína, knedlíky... Uklízení mě bavilo, docela to odsejpalo, ale bylo toho docela dost. Taky jsem pak přejela schody a společnskou místnost vysavačem, dostala pochvalu (hehe) a hotovo bylo v půl jedné. Pohoda. Pak jsme jeli na oběd a na nákup, abych tu měla co jíst a H. bral jídlo, co potřebuje. Takže nákupy za sta tisíce, pořád se ptal, jestli nechci ještě něco, asi jsem toho měla málo nebo co :D

No a pak jsme jeli ještě jeli k jeho známé, co tu má taky penzion, kde budu vypomáhat taky. No a to je pani s mega hlubokym hlasem. H tvrdí, že to má od kouření. Byli jsme u nich na kafe/čaj, povídali německy i anglicky. Německým hovorům jsem se snažila rozumět, ale chytla jsem jen pár slov. Většinou pak ale mi pověděli, co řeší. Rešili totiž nejvíc to, jak zorganizují, abych mohla pracovat pro oba dva. Je to komplikovaný, je to stejná práce a potřebují mě většinou ve stejnou dobu. Ted to ještě půjde, lidi nenajíždějí a neodjíždějí jen v sobotu, takže se pokoje dělají postupně. Ale pak v sezoně to prý bývá hodně sobota-sobota. A to pak udělat celej barák dá zabrat. Natož dva, že :D A taky řešili, jak to udělat s pojištěním, protože jsou nějaké podmínky do 400 E / měsíc a nad. A taky když jsou dvě práce. A taky kdybych ještě někdy chtěla znovu jet do Rakouska pracovat, tak se to pak sčítá a můžou chtít doplatit atd. Ale oni to prý vymyslí :)

No a potom jsme se vrátili asi ve tři a H. odjel. Já si sedla k internetu, abych vymyslela, jak se skypem. Předplatila jsem si to tam, takže můžu volat i na telefon. Taky jsem si psala s Jíťou, chudák se učí na státnice z ekonomie, držím pěsti! A pak jsem si volala s mamkou a s babičkou.. no, a je spousta hodin a tma. Tohle byl dnešní výhled tady na hory - ono totiž pršelo ráno, a pak začlo sněžit. Sníh je teď na kopcích níž než včera, ale myslím, že to ještě nebude žhavý.
Dnešní výhled:


No a taky jsem dostala mapu, abych mohla výletit, takže jsem si vyhlídla jedu hütte, o který mi říkal H., že se tam ještě dá a je to pěkný, je to Verpeilhütte. Tak snad tam brzy vyběhnu, ať mam zas nějaký endorfiny, dnes se moc nestíhalo :) Ale zase jsem ráda, že jsem si zařídila to volání a tak. Jooo, je to tu fajn. Teda domov to neni, to je jasný, ale bude fajn. Zatím jsou všichni hodní :)

Jinak tak jako info... Feichten je 1 287 m.n.m., ten kříž, co jsem včera byla je 1 444 a vodopád nad ním, kam jsem šla nevím. Ta chata, kam se chystám, je 2 025. To jen trocha čísel. V celém údolí Kaunertal prý žije cca 500 stálých obyvatel. Toť tak :)

Jooo, a ještě jedna veselé historka ze včerejšího večera. Byli tu Češi, ale nevěděli, že já jsem Češka, jen věděli, že neumím německy. No a přišel za mnou večer pán (já nevěděla, zda je Čech nebo Polák). A povídá německy, že ví, že německy nemluvím, ale že by měl takovou malou prosbu (mluvil hrozně pomalu asi v domnění, že když to bude pomalu, tak to zmáknu, ale bylo to lehký a já mu rozumněla, heč!). A že by si rád půjčil olivový olej. A to olivový řekl nějak napůl česky :D No a tak jsem mu ho půjčila a anglicky, at mi ho pak donese zpět, že mu odlívat nebudu. Za chvíli přišel zpět a vracel mi ho a já na něj (anglicky), odkud je. Lámaně řekl něco jako Čechyše... Načež mu povídám, už česky, že si teda můžeme povídat česky. Takže se prolomily ledy a pán se rozpovídal a vyptával. Pak šli na cigárko, tak mě zvali, načež byli zklamaní, že nekouřim. Říkal, že sem jezdí už hodně let (nejen do tohohle penzionu) a třeba už od září, díky ledovci. Že tu trénují na závody. No a že tu jsou skoro co 14 dní či měsíc. No, drahá zábava, co?

Tak, teď sem dolu do společenský místnosti přišly malý děti - Poláci. Je tu křídová tabule, tak si kreslit. Taky tu je krb, něco jako máme doma. Tak mi H. ukazoval, jak na něj a kde je dřevo a že si v něm mám klidně zatopit. Nojo, ale tady je teplo. Z domova jsem teď vycvičená na zimu, neb jsme netopili, než jsem odjela :)

Tak, to je dnes asi vše. Půjdu ulovit nějakou véču a plíst a koukat do mapy (jo, to mi zas něco dal - s ní budu i spát - fakt nemoc na mapy mám).

Jooo, a ještě jedna věc, přátelé z oddílu se asi pobaví... tahle moje fotka:

Uklízíme s H. snídani, bavíme se, že mi právě dá mapu, že se v nich určitě dobře vyznám, že to znám ze svých závodů. Tak přitákávám a on se ptá: "No a ta tvoje fotka, jak je na facebooku, co to máš na řídítkách? To je nějaký satelit?" a já na to, že to mam na mapu, ale že je to podomácku vyrobený, takže to možná vypadá kosmicky :D To je legrace, co? Jak by moje mamka řekla: "To je teda veselost!" :))

Tak teď už ahoj! Zas třeba zítra!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 10. listopadu 2013 v 17:35 | Reagovat

Ohohooo, taková čest dostat se na blog :) Jen škoda, že to je přes tak pitomou aktivitu. Doufam, že časem o mně budeš psát, že jsem za tebou přijela :)

Jinak koukam, že už mě začínáš s němčinou předhánět :) Já bych rozuměla jenom to vajíčko a hrnek a to jenom proto, že je to podobný ve fránině :D Držim palce, až to jde hladce! Němčina je über hnus :D

2 Nelča Nelča | 11. listopadu 2013 v 18:02 | Reagovat

Jíťo, jen jak přijedeš, tak tu budeš :) Zítra mooooc držim palce na státnice!!!!! To dáš, uvidíš :)

Fandim ti!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama