Verpail-hütte poprvé na skialpech

29. listopadu 2013 v 16:56 | Nelča skialpová |  Kaunertal
Tak je to tu! Včera jsem se celý večer mordovala, abych sundala ze stoupacích pásů staré lepidlo (doteď mě z toho bolí palec na pravé ruce) a pak nandala nové. (Sundavala jsem ho systémem "horké špachtle" - takže jsem nad ohněm nahřívala příborový nůž a postupně to z pásů dostávala dolů. Drobné zbytečky jsem pak doladila přežehlováním pásu přes látku a musím se pochválit, podařilo se. Nanášení lepidla už byla hračka.

A dneska jsem konečně vyrazila. Podobně jako když jsem šla na Verpailhütte poprvé, vyšla jsem a na kostele odbíjeli poledne. A co je pecka? Lyže jsem nandala tady hned u prahu u dveří a šla jsem. Paráda! H. mě vypravil, zamával, měl ai radost že jdu :D A počasí bylo ukázkový, sluníčko svítilo. Takže jsem si to štrádovala po té široké cestě (kterou jsem dříve pokřtila na "cestu pro německé turisty") a taky se kochala, shodila pár rampouchů pro Káťu a trochu fotila, aby byla výmluva pro zastavení :)


Tady mě vždycky pobaví ta skála - vidíte ten kolmý převis nahoře? :)

Trochu pokřivená samospoušť cestou nahoru :)

Verpeilalm (cca 1 800 m.n.m.) a okolí..


Verpeil-hütte (2 025 m.n.m) a okolí..


... a já taky byla.. šup :)

Je srandovní, jak jsem ještě viděla některé stopy, co jsme nahoře provedli s těma mojema návštěvníkama v neděli. Nejmarkantnější teda byl ten rozdupaný sníh připomínající oranici před chatou, když jsme tam nacvičovali vyhledávání v lavině. A ještě ta jedna zkratka, co jsme ji v podstatě sjeli po zadku.

Sjezd dolu byla legrace, místy jsem se i zapotila :D Ono totiž je to až po Verpeilalm rozjetý od aut. Takže je hluboká stopa od auta a vprostřed zase hodně sněhu, ale ouzký proužek. Rozdupaný teda už tak po různu od skialpinistů (ano určitě nejsem jediná, kdo tam teď chodí, třeba brzy někoho potkám). Takže chvíli to jede hezky, jen šusem dolů, nebto není moc prudký a je tam dost sněhu, který to brzdí. Místy se tam lyže mydlí jak nudle v bandě. Cestou dolu sněhu ubývá, takže dole pak koukat po pár kamínkách, který koukaj, no prostě legranda. A na závěr jsem si sjela tady tu malinkou sjezdovčičku pro děti tady ve vesnici a tím to krásně uzavřela. Sundala lyže a za 5 minut už jsem byla doma.

Je, mam radost, první skialpy a ještě v listopadu! Ale jsem mrtvá, fakt :D Ale teď mi došlo, že to pořád píšu, ale to tak bývá :) Zítra by měl být čas taky podnikat výlety a v neděli bychom chtěli jet lyžovat nahoru na ledovec :)
Jupííí! Tak šup, přijeďte někdo na návštěvu!

Joo, a ještě jsem dostala dneska jedničku od H. za úklid :D Takže tak. Asi si dojdu pro mlíko do mlíkomatu a budu rozjímat u krbu s jehlicema a u filmu. No tak sakra ale fakt někdo přijeďte, bude to super! Kdyby někdo jel před Vánoci nějak šikovně, třeba bych se pak svezla domů s ním. Ale ještě nevím přesně, jak to bude termínově. A v lednu tady bude strašně málo lidí, takže tady může být strašně hodně outdooráků či kadaňáků a můžou se tu strašně soustředit - což? :)
Ahoj!

PS: Cestou pro mlíko - náš stromeček...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 1. prosince 2013 v 21:05 | Reagovat

ahojda Neli, přivezeš domu nějaký tradiční recept? zkus vyškemrat nenápadně

2 Nelča Nelča | 1. prosince 2013 v 22:11 | Reagovat

Já myslim, že můžu i nápadně :)

3 Jana Jana | 3. prosince 2013 v 21:55 | Reagovat

tak jo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama