Ledovec a noční skialpy

3. prosince 2013 v 21:16 | Nelča s čelovkou |  Kaunertal
Ahoj všem!
Hlásím se po trošku nudnějším víkendu, neb jsem zalehla. Ale už se zas proháním poctivě po horách... :)

PONDĚLÍ
Ráno jsme s H. sem tam něco pofackovali v práci a v půl 11 už jsme si to mířili s lyžemi na ledovec. Bylo zas kýčovito, slunce, slunce, žádný lidi, krásnej sníh (teda pro freeridery nic moc, novej moc nepřipad, ale já sjezdovkuju, takže bomba). Nandali jsme lyže a nedočkavě se blížili uplně nahoru ke kamzíkovi (tam jak je ten krásněj výhled a hranice s Itálií):


Jezdili jsme asi dvě hodky a pak H. odjel. Celou dobu se mě snažil naužit karvingovej oblouk, asi jsem to pobralal a po tom, co odjel, jsem si to pořád trénovala a už to tam celkem bude :) Samozřejmě nic extrovního, ale to se potrénuje :) A hlavně, teda, to bylo tak boží ten den. Prostě uplně prázdný sjezdovky, to bylo neuvěřitelný!
Na sluníčku...

a ve stínu.

Kuk, ledovec na nás kouká!

Dolů jsem včera jela prvně busem v 16:10. Taky dobrý, dojela jsem dolu, zabrzdila 10 metrů od busu, sundala lyže, pan řidič je uložil, já nastoupila. Dovezl mě tak 20 metrů od baráku. Prostě pohoda.

ÚTERÝ
Dneska jsem se snažila od rána udělat co nejvíc práce, ideálně dodělat všechno v baráku, aby bylo hotovo a klid. Všichni jsou odjetí a přijižídí až v pátek, takže jsem sama v baráku. Dělala jsem, co jsem mohla, abych to dodělala. H. jel kolem půl 11 lyžovat se "staříkama" z rodiny. Třeba tátovi je 69 a prý je furt jak ďas, neuvěřitelný! Ráno mi to oznamoval stylem: "Řekli mi, jestli s nimi nepůjdu na lyže. Nechce se mi, ale musím" :D Načež mě pobavil a říkala jsem mu, že je to fakt chudák, že musí jít lyžovat :D On teda právě byl v neděli, včera chvíli se mnou a dnes zas. Ale myslím, že se to přežít dá :D Pak přijeli v půl 4 a já tak nějak dokončovala, chyběly mi 2 koupelny, to už je pohodička. Ale vyhodil mě od toho, že by zítra neměl co dělat a proč prý jsem nešla ven, když bylo sluníčko. Ale já chtěla jít s čelovkou, říkam mu :) Navíc jsem chtěla dodělat všechno. Načež teda jsem nechala 2 koupelny koupelnami, dala si něco k snědku, on mezitím odjel. No a pak jsem si sbalila věci včetně čelovky a vyrazila v půl pátý na skalpy. Jen tak aspoň na Verpeilalm. A bylo to zase super :) Pomalu se stmívalo a ty hory byly krásný při západu. Než jsem došla k salaši (Verpeilalm, 1800m.n.m.), tak byla tma a krásný hvězdy. Oblíkla jsem se, sundala pásy a svištěla (čti "sunula se") jsem s čelovkou dolů. Ted jsem si vzpomněla, že cestou nahoru jsem potkala nejdřív 2 chlapy v autě, tak jsme si zamávali. A pak za tmy skoro nahoře byli dva chlapi a něco vyráběli se dřevem. Svítili si na to, že tam bylo jak za dne. Koukali na mě, co tam jako dělam, tak jsem je pozdravila a proťapala kolem nich na lyžích. No a cestou dolu jsem se párkrát musela zastavit, abych se dojala při zhasnutí čelovky a pozorování oblohy. Světelnej smog tu moc neznáme, takže nádhera. Dolu jsem dojela dojatá a spokojená. A když jsem šla kolem kostela, zrovna udeřili půl 7, a jsem sebou cukla, jak to bouchlo :D
Tady foto zeshora. Nejdřív já s čelovkou na hlavě...

A pak lyže, hůlky.. + hory, sníh a hvězdy.

A teď srkam čaj a jdu plíst čepice pro jeden hrozně důležitej galavečer :) Jo a hřeju se u krbu...

Tak šup, návštěvy se můžou hrnout :)
Teď mě čekají 2 dny práce na tom druhém penzionu zase, tak to bude na celé dny tak do 4, půl 5. A v pátek to vidím velmi pozitivně na hory, neb tady bude hotovo :)
Ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 8. prosince 2013 v 18:15 | Reagovat

Neluš, ten překlep, že jdeš na skalpy je dost dobrej :D

2 Nelča Nelča | 9. prosince 2013 v 19:25 | Reagovat

Všimla jsem si toho a taky jsem se pobavila :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama