Výlet na Hapmes a vánoční stromeček

10. prosince 2013 v 18:49 | Nelča |  Kaunertal
Tradááá, máme vánoční stromeček a já ho vybrala :) Dnes jsem ráno dělala snídaně a H. přijel až někdy po 10 hodině. Dostala jsem první výplatu - tolik Eur jsem ještě neměla :D Pracovala jsem tak do půl jedný, pak jsme si dali oběd a rozhodli se, že odpo půjdeme pro ten stromek. H. měl trochu výčitky, že si spal dlouho, nic skoro neudělal a pak si jde do hor :D Nicméně výlet byl parádní, sluníčko svítilo, modrá obloha, výhledy, pohoda.

Autem jsme dojeli až k přehradě Gepatsch - Stausee (ta, co se objíždí cestou na ledovec). A zhruba v půli přehrady vede cesta nahoru. Auto to mělo tak akorát, aby nedřelo podvozkem o sníh. Vyskákali jsme z auta, vzali pilu a vyrazili. Koukali jsme tak různě po stromkách a když jsme si mysleli, že jsme na místě, kde pak nějaký určo vybereme, nechali jsme tam pilu a nějaké věci a vyrazili předtím nahoru na chatu - a teď nevím, proč se jí říká Hapmes - teda jo, Hapmes se to tam jmenuje. Ale v mapě je ta chata s názvem Jagshütte (2 117 m.n.m., auto jsme měli zhruba v 1 770ti metrech). Cestou dolu jsme spíš tak různě běželi a brali zkratky lesem hlubokým sněhem. To mě vždycky fakt ba :) Pak jsme dlouho šli a šli a nemohli najít ten pravý stromek. A pořád jsme šli a nakonec jsme zahlídli nad cestou něco nadějného, H. ale mysel jinej, než já. A ten, co jsem si vyhlídla, byl fakt super a akorát velkej. Takže ho H. fiknul a už nám tu stojí, jen ho ozdobit. Myslela jsem, že to udělám dnes, ale asi neudělám :D Jdu ho eště vyfotit, ať vidíte, že :)

A teď fotooo... výhledy u Jagshütte (trochu mi to připomíná chatu baby Jagy :))


Rozhodli jsme se, že tam někam nahoru nad chatou příště vyrazíme. Když nebude sníh na lyže, tak na sněžnicích nebo botech :) V zimě, když sněhu je dost, tak je to celý bílý a je to tam super na skialpech nahoru i dolu. Ovšem když nepadaj laviny :)

H. - jsou tam nádherný výhledy! Oko člena Klubu Přátel Kochání by se zajiskřilo a srdce zaplesalo :)

A tady kam H. kouká.... Dole v tom údolí je právě ta přehrada.

Po tom, co jsme se vysluníčkovali a vykochali a já dostala výklad o všech vrcholcích kolem, jsme se zase vydali dolu pro pilu a pro ten stromek.
No a tady už máme stromek ve společenské místnosti. No neni to krásná borovička?Tak, a teď jdu něco vyrábět s jehlicema a topim v peci :) Jak se kdo máte? Ahoj příště! :)

VEČERNÍ UPDATE
Tak jsem nakonec stromeček ozdobila. Nějak jsem na to dostala chuť :) Takže je ozdoben tím, co mám k dispozici..

Dobrou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 14. prosince 2013 v 12:13 | Reagovat

Ohoooo, Vánoce jsou tady!!! Nám zatim stromek jen stojí zamotanej na balkóně :)

Jo a já se mam báječně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama