Všechny cesty vedou na Kaunergrat

4. dubna 2014 v 20:01 | Nelča |  Kaunertal
Ahoj!
Dneska se konala další vyjížďka. Našla jsem si v mapě cestu z Kauns nahoru, kterou jsem ještě nezkoušela. Napojuje se pak na takovou hlavní, kterou se vracívam z Kaunergratu. Ale na Kaunergrat jsem nějak neplánovala jet, jen se napojit na tu silnici a vzít to zpět - takovej kratší, i když co se týče stoupání ne špatný okruh. A líbilo se mi, že jsem zas jela jinou cestou nahoru a zase trochu jiné výhledy :)

Tedy cesta do Kauns (1 050 m.n.m.) klasika, pak nahoru Goldeg, Gaiswies, Falpaus (1 421) - tady jsem se napojila na silnici. Jinak to bylo nahoru vesměs více či méně šutratý, ale v průměru celkem dost :) Dojela jsem jak jinak, než ke kapličce. Je to tady prostě poseté. A zkoumala mapu, jestli teda jedu na Kaunergrat nebo zpět. A říkala jsem si, že bych to možná i mohla prubnout, že to je jen o zhruba 140 metrů výš. No, takže jsem teda jela a dojela. A byla to docela pohoda. Na konec vesnice Falpaus to ještě stoupalo celkem strmě, ale pak už to docela jelo, pak se to jednou zhouplo kousek dolů v Puschlinu a za 20 minut (asi) jsem tam byla.

A protože bylo dnes o něco tepleji, tak sem se tam i nějakou chvili zdržela a pak se vrátila zpět do Feichtenu. Takže nakonec docela dobrá vyjížďka zase :)

Stoupám nad Kauns..
Kaplička ve Falpaus

Naturparkhaus Kaunergrat - odtud už tu mam hodně fotek. Začíná mi tohle místo připomínat Verpeil-hütte v zimě. Tam jsem byla taky často. Teď jsem celkem často tady :)

Klasický výhled na Fließ... včera jsem fotila z toho místa hned podemnou vedle silnice.


Jinak vše ok. Bavila jsem se s H. a začnu zvažovat, zda tu být na léto na červenec a srpen. Prý to zvládne i beze mě, ale když tu budu, jen lepší, že pak bude mít víc času. Tedy je to na mně. No.

Zítra bude víc práce, střídaj se nám tu nějak hosti. Ale asi nic závratnýho. Tak ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 5. dubna 2014 v 20:26 | Reagovat

Mě se moc líbí ty tvoje panoramatický fotky :) Taky jsem je tak dřív dělala!

2 Nelča Nelča | 6. dubna 2014 v 20:21 | Reagovat

[1]: Dík! Znáš to, na jednu fotku nechytíš to, jak to vidíš doopravdy, ale aplikace a nějakej ten chytrej telefon chytřejší než já a malování na to nemam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama