Výlet na Falkaunsalm

12. dubna 2014 v 13:32 | Nelča |  Kaunertal
Už delší dobu jsem se tam chtěla pěšky vypravit, ale zabere to hodně času. Salaš Falkaunsalm není ani tak vysoko (1 963 m.n.m.), jako daleko. Resp. když jsme dál nad ní šli v únoru na skialpech s outdoorákama (tento výlet), tak jsme si ukrátili cestu přes údolí a pár metrů stoupání autem. Já to teď šla pěšky. Jen k místu, kde jsme parkovali, jsem šla hodinu a třičtvrtě. Odtud na Falkaunsalm už to zas tak daleko není, časově zhruba 45 minut. Ovšem nemohu smlčeti jednu drobnou radost. U Nufels je cedule, že odtud to trvá k salaši 3 až 4 hodiny. Byla jsem tam od té cedule přesně za 2 hodiny. Dobře, šla jsem 2krát zkratkou přes louku a ne po cestě (serpentýny, mírnější), ale zas jsem to šla o to prudší variantou. Ta první zkratka mi dala pěkně zabrat. Nedalo se prostě jít ani kolmo vzhůru, jak to bylo příkré. Musela jsem jít cik-cak a dávat bacha, ať se zase hezky nesvezu dolu :D A taky párkrát přelézt ohradu :)

Když jsem dorazila na Falkaunsalm, měla jsem obří radost. Tak jsem tam fotila okolí a sebe a zkoumala chatu, stáj pro dobytek i okolí. Do stáje jsem koukala oknama, mají nad každým stáním cedulku se jménem krávy. Co jsem tak přečetla, tak mi přišlo, že měli německy znějící jména. Až na jedno - Krajic, třeba se půjdu na Krajíce v létě podívat :D

A pak jsem se vydala na cestu zpět. Při té cestě zpět jsem narazila na jednu super zkratku lesem - je to stará cesta, resp. tak nějak se jmenovala. Musim si jí dokreslit do mapy. Cedulka s šipkou je na obou koncích, v mapě mi ale chybí. A je to mnohem lepší varianta, než to obcházet serpentýnami po silnici :) Tedy další radost.

Taky jsem měla v plánu vydloubnout pár kytiček, těch bílých a fialových krokusů, kvůli cibulkám - jako mamce. Ale vzala jsem si jen malý nožík. A pak jsem zjistila, že mají cibulky hodně hluboko, bylo to mainko přes 10 cm, což se v tvrdé hlíně na louce blbě dloube, tak na to příště vezmu lepší nástroje. Taky bych to časově nestíhala moc. Mám jednu cibulku! :D

Vyrážela jsem ve 13:10, 13:40 u cedule u Nufels, 15:40 nahoře u Falkaunsalm, tam jsem se zdržela určitě půl hodiny, cestou tak 15 minut dloubání kytiček a v 18:00 jsem byla zpět :) Pěkný výlet!

Po víc než půlhodinové cestě údolím... někde zpočátku stoupání po silnici.

Výhledy pak na sebe nenechaly dlouho čekat. Výhledy odtud znám, ale přesto byly nové - bez sněhu :)Panoráááma... :)

Výhledy odtud mám na fotkách ze zimy.

Křížím ten slavný kanál, který vede kus i tunelem...

Falkaunsalm - hurá!
Došla jsem tam v tričku a vyhrnutých kalhotech, ale jak jsem zastavila, zjistila jsem, že není žádný vedro. Hurá do péřovky! Cestou nahoru bylo teplo, místy, když svítilo sluníčko, bylo vyloženě vedro. Ale pak se docela zatáhlo nakonec...Dnes prší. Na práci mi přišel pomoct táta H., i když toho teda vůbec moc nebylo. Jeden apartmán a jeden pokoj. Takže jsme byli rychle hotoví, někdy pře 12tou hodinou. Najíždí dnes 8 skupin hostů, takže jsem tu a dělám ukazatele, kam mají zaplout. Jede sem jedna česká banda - od bývalýho kolegy z práce.

A teď jedna perlička, co jsem dnes provedla! Normílně vozí housky H. ráno - čerstvý. Když tu není, mam tady v mrazáku ty, co se musí dopéct asi 15 minut v troubě. A mě se dnes povedla taková věc - nevím, jak, ale asi tam byly trochu dýl, jako když necháte dýl mraženou pizzu a pak je tvrdý okraj. Tak já udělala housky, byly křupavý, super. A pak odešly a odjely první dvě bandy hostů po snídani, vč. Čechů. A já šla poklidit po nich nádobí a zbyly jim housky, tak je chci dát do jednoho košíku - a normálně byly tvrdý. Dost. A oni ani nepípli!!! A tak jsem rychle zkontrolovala ty další housky pro další dvě dvojice, co ještě nepřišly. A taky tvrdý. Jsem je přepekla!! No nic, tak jsem rychle udělala nový, přeci si nevylámou zuby! Ale chudáci ti první, prostě se vůbec neozvali. To jsem teda, co?! Ach. Musim na to dát zítra bacha!

Tak ahoj a mějte se hezky! Zdravím všechny, kdo se pročetli až sem :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 13. dubna 2014 v 12:23 | Reagovat

Pěkná nová bunda :) A chválim, že tentokrát bez emo fotek! :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama